Michael Saylor, Bitcoin’in Daha Güçlü Bir Varlık Haline Gelmesi İçin 10 Şey Listeliyor

0
  • Michael Saylor kısa süre önce Bitcoin ve düzenlemeyi tartışmak için Bloomberg ile bir röportajda yer aldı.
  • MicroStrategy CEO’su, bitcoin’in daha güçlü bir varlık haline gelmesi için ihtiyaç duyduğu 10 şeye sahip olduğuna inandığını açıkladı.
  • Saylor, şirketinin bitcoin stratejisini ve 10 yıllık ufkunu detaylandırdı ve daha fazla bitcoin elde etmeyi planlıyor.

Yazılım analitiği ve bitcoin yanlısı şirket olan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, yakın zamanda Bloomberg ile yaptığı bir röportajda bitcoin’i daha güçlü bir varlık haline getireceğine inandığı 10 adımı tartıştı.

Saylor röportajda “Bitcoin’i daha iyi bir varlık haline getirmek için önümüzdeki on yılda gerçekleşmesi gereken yaklaşık 10 şey var ve biz bu 10 şeyin ne olduğunu biliyoruz” dedi.

CEO’nun ele alınması gereken sorunlar listesinde ilki, trader’ların geleneksel hisse senedi piyasalarında gerçekleşemeyecek bir şekilde kayıp ve kazanç elde etmelerine izin veren, “yıkamadan alım satım” kuralının olmamasıdır.

Ardından Saylor, 20x kaldıraç sunan 520 kayıt dışı ve düzenlenmemiş kripto borsasıyla ilgili sorunlardan bahsetti ve bu da genellikle korumasız yatırımcıların büyük kayıplar yaşamasına neden oldu.

Ardından, çapraz teminatlandırılan ve bitcoin ile ilişkilendirilen 19.000 kripto para birimi, şu anda bitcoin’i kötü yönetilen, kayıt dışı menkul kıymetlerle karşılaştırarak geride tutuyor.

Ayrıca, bu menkul kıymetler, Terra ekosisteminin çöküşünde görüldüğü gibi, sürdürülemez verim sunan oyunlaştırılmış uygulamaları mümkün kılan bir sonraki ihraç olan “vahşi bankalar” tarafından yüceltildikçe sorun daha da kötüleşiyor.

Hepsinden önemlisi, Saylor, teknik bilgi eksikliğinin hala birçok kişiyi korkuttuğu için varlık sınıfına ilişkin cehalet ve korkuyu sıraladı ve medya kapsamının bitcoin’in birçok sözde ölümünü anlattığını söyledi.

Bununla birlikte, Saylor şu anda gerçek bir sabit paraya sahip olmadığımızı açıklamaya devam ettiğinden, korku ve belirsizlik sadece bitcoin için değil, bir kez tamamen düzenlenip onaylandığında ekosistem için büyük bir nimet olacağına inanıyor.

Ardından CEO, kurumların kendilerine dokunmalarına gerek kalmadan bitcoin varlığıyla etkileşime girmesine izin verecek bir spot borsada işlem gören fonun (ETF) bulunmadığına dikkat çekerek listesini kapattı.

Son olarak, bitcoin ekosisteminde iyileştirilmesi gereken kalan üç nokta, düzenleyici rehberlik eksikliği ve şu anda kurumların üstesinden gelmesi gereken destek kurumları etrafında dönüyor. Bu noktalar, sigorta eksikliğinin yanı sıra alana dahil olma konusunda rehberlik içerir.

Bitcoin’i bir sonraki boğa döngüsüne sokacak iyileştirmeler listesini açıklamadan önce Saylor, röportajın çoğunu bu son düşüş sırasında MicroStrategy’nin bitcoin stratejisini haklı çıkarmak için harcadı.

Saylor, “Birçok geriye dönük test yaptık ve geri dönüp sayılara baktım” dedi. “250 milyon dolarlık bitcoin alımımızı duyurduğumuz 10 Ağustos 2020’de, o zamandan beri bitcoin %72 arttı.”

Aynı dönemdeki bazı geleneksel varlıklarla karşılaştırmaya devam etti: NASDAQ (%-2) , altın (%-9), S&P 500 (%+9) ve müstakil evler (+%26) .

Saylor, “Sonuç olarak, bitcoin stratejisi diğer tüm alternatiflerden 10 kat daha iyi. Yani, hayır. Pişman değilim.” dedi. 

Kaynak: Bitcoinmagazine

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?