ING Bank Raporu: Kriptolar Çoğu Dükkanda Kullanılabilir!

0

ING Bank’ın 18 Eylül’de yayınladığı bir araştırma raporuna göre Avrupalıların çoğu, birçok dükkanda alışverişlerde kripto para kullanılabileceğine inanıyor.

Kripto Para Kullanımı

15 farklı ülkeden 15 bin Avrupalı ile gerçekleştirilen ankete göre, çalışmaya katılanların %51’i çoğu mağazada ve dükkanda kripto para birimi harcamaları yapabileceğine inanıyor.

Hollanda’nın kripto şehri olarak bilinen Arnhem’de değilseniz ya da Japonya’nın herhangi bir yerinde değilseniz, kripto paralarınızı harcayabileceğiniz dükkan bulmak oldukça zor olabilir. Türkiye’de Bitcoin’lerinizle alışveriş yapabileceğiniz yerleri daha önce burada sizlerle paylaşmıştık.

Yapılan açıklamalara göre ankete katılanlardan %41’i kripto paralar hakkında yüksek beklentilere sahip olduklarını dile getirirken %23’ü düşük beklenti içinde olduklarını ifade etti. Bunun yanında görüşülen kişilerin %32’si kripto paraların gelecekte online işlemlerin vazgeçilmezi olacağını düşündüğünü dile getiriyor.

Öte yandan ankete katılanların %27’si bankaların kripto para varlıkları için cari hesaplar sunmaları gerektiğini düşünüyor. Ayrıca bu kesim bilindik marka ve kuruluşlardan kripto paralarla ilgili teklifler almaya açık olduklarını da ifade ediyor.

Bunların yanında ankete katılanların %27’si kripto para birimlerinin merkezi bir sistem tarafından kontrol edildiğine inandıklarını ifade ederken %34’ü tam aksini düşündüğünü dile getiriyor. Bu konuda görüş belirtmeyenlerin oranı ise %44 seviyesinde kalıyor.

Son olarak görüşülen Avrupalıların %63’ü kripto para birimlerinin fiyatlarının çok değişken olduğunu düşünüyor. Ayrıca %73 gibi bir oran kripto para birimlerinin bir nevi dijital para birimi olduğunu biliyor.

Sınırlı Bilinirlik

Makaleyi hazırlayanların yaptığı açıklamalara göre, ankete katılanların büyük çoğunluğu kripto para terimini duymuş olsa da net bilgi sahibi olan kişi sayısı çok az…

ING Bank’ın Ağustos ayında paylaştığı başka bir çalışmada da Avustralyalıların genel olarak Bitcoin ve kripto paralar konusunda en az şüphe duyan kişiler olduğu ifade edilmişti…

Kaynak: Cointelegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?