Hindistan’da Kısıtlamalardan Kaçmak İsteyen Çift Metaverse’te Düğün Yaptı

0

5 Şubat 2022 Cumartesi günü hayatlarını birleştiren Abhijeet ve Sansrati, Hindistan’ın 3D Metaverse aleminde evlenen ilk çift oldu. Düğün Yug Metaverse‘de gerçekleşti (Hindistan metaverse platformu). Düğünün organizasyonu ve bütün konsepti medya kuruluşu Wavemaker India, ITC Ltd. ve çöpçatanlık sitesi olan Matrimony.com tarafından yapıldı.

Çiftin dijital avatarları, konukların da dijital avatarları aracılığıyla katıldıkları manzaralı bir plaj tarafı törene ev sahipliği yaptı. Düğün 5 Şubat 2022, 20:00 – 21:00 arasında gerçekleşti ve Bhopal’da düzenlenen fiziksel olayla aynı zamana denk geldi.

Bir teknoloji girişimcisi olan Abhijeet Goel ve Bhopal’dan Dr. Sansrati, bir evlilik sitesi aracılığıyla çevrimiçi olarak tanıştılar. Evlenmeye karar verdiler, ancak dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarının ve ailelerinin büyük günlerinin bir parçası olmasını istediler ve işte o zaman herkesin güvenliğinden ödün vermeden düğünlerinin bir parçası olabileceği sanal bir platformda evlenmeyi düşündüler.

Yug Metaverse’in yaratıcısı Utkarsh Shukla şöyle açıklıyor: “Metaverse yeni bir konsept ve dünya çapında benimsenmesi hala erken bir aşamada. Hindistan’ın bu teknoloji devrimine öncülük etmesini ve ön saflarda olmasını istedik ve bu nedenle Hindistan’da bir Metaverse Platformu, YUG kurduk. Ekip, metaverse, blockchain ve kripto para birimi gibi gelişen teknolojilerin gelecekte açacağı olasılıkları keşfetmekten heyecan duyuyor. “

GroupM’nin bir parçası olan Wavemaker, Metaverse platformunda türünün ilk örneği olan bu 3D düğün için iki büyük markayla – ITC Ltd. ve Matrimony.com – ortaklıklar oluşturmada önemli bir rol oynadı.

Bu sektördeki ilk etkinlik hakkında konuşan Wavemaker, Güney Asya CEO’su Ajay Gupte, “Metaverse platformunda pazarlama, dijital pazarlamada bir sonraki dalgadır. Wavemaker olarak her zaman müşterilerimizi olumlu yönde kışkırtmayı ve markalarımız için sektörde bir ilk olan yenilikçi işler yaratmayı hedefledik. Müşterilerimizin bu alanda daha iyi gezinmelerine ve metaverse olaylarıyla ilişkilendirmek için doğru olanı bulmalarına yardımcı olmak için şirket içi bir uzman ekibi oluşturduk. Metaverse hala başlangıç ​​aşamasında ve bize gerçekten arzuladığımız platformu şekillendirmek için büyük bir fırsat sunuyor. Bu, tüketici deneyiminin geleceği ve hepimiz bu dalgayı sürmekten heyecan duyuyoruz.” diye belirtti.

Matrimony.com Pazarlama Müdürü Arjun Bhatia, 3D düğününden şöyle bahsetti, “Şirket olarak Matrimony.com, son 22 yılda sürekli yenilik yaparak gerçek dünyadaki müşteriler için zengin ve dönüşümsel deneyimler sağlamanın ön saflarında yer aldı. Sanal bir dünya düğün deneyinde işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Metaverse, insanların sanal kimlik aracılığıyla dijital dünyaya girebilecekleri bir tür sanal dünyadır. Bu sanal alanda insanlar aynı zamanda takılma, alışveriş yapma ve arkadaşlarla tanışma şansına da sahip oluyor.

ITC’nin birinci sınıf lüks çikolata markası Fabelle, bu destansı etkinliğe hediye ortağı olarak ortak oldu. “Fablele’de, lüks çikolata çeşitlerimizle günleri unutulmaz kılmaya ve deneyimleri unutulmaz kılmaya inanıyoruz. Metaverse, tüketicilerin dijital deneyimlerini bir sonraki yükseltilmiş sürüme taşıyor. ITC Ltd Gıda Bölümü, Çikolata, Şekerleme, Kahve ve Yeni İşletmeler COO’su Anuj Kumar Rustagi, Fabelle, Yug metaverse’inde çığır açan bu düğün konseptinin bir parçası olmaktan ve bu dönüm noktasını çift için unutulmaz kılmaktan mutluluk duyuyor” dedi.

Abhijeet ve Sansrati, Yug platformu üzerinden erişilebilen, sahil kenarında manzaralı bir düğün ortamı yarattı. Düğün için 500’den fazla katılım vardı. Kullanıcılar avatarlarını değiştirebilir, etkinlik boyunca yürüyebilir ve dans pistinin keyfini çıkarabilirler.

Yug Metaverse’in üyesi olan Shashank “Yug gibi metaverse’ler, mevcut 2D İnternet’in gerçek dünyaya benzer Sürükleyici bir 3D Deneyime mantıklı bir evrimidir. Gelecek için çok fazla potansiyel barındırıyor ve giderek fiziksel ve sanal dünya arasındaki sınırları bulanıklaştırma yolunda ilerliyor. Yug, insanların Evlilikler, sanal etkinlikler, sergiler, arkadaşlarla buluşma, iş toplantıları ve konferanslar gibi kendi deneyimlerini yaratabilecekleri veya başkaları tarafından oluşturulan deneyimlerin keyfini çıkarabilecekleri açık bir platformdur. Platformu merkezi olmayan hale getirerek eğitim, iş, ticaret ve eğlence gibi çeşitli alanları dönüştüreceğine inanıyoruz.” diye anlattı.

Kaynak: Bussines Insider India

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?