Ethereum Tasfiyeleri, Fiyat 2.500 Dolara Düşerken 50 Milyon Dolara Dokundu

0

Son piyasa çöküşü, Ethereum‘un bir kez daha 2.500 dolara düşmesine neden oldu. Dijital varlık için bu korkunç noktadan o zamandan beri büyük bir başarı ile kaçınıldı, ancak her gün düşen piyasa momentumu ile daha fazlası gelebilir. Beklendiği gibi, fiyat düşüşü kripto para biriminde tasfiyelere yol açtı ve son gün içinde tasfiye edilen 50 milyon dolara ulaştı.

Ethereum Tasfiyeleri Artıyor

Son 24 saatte, bitcoin 40 bin doların üzerinde dengesini kaybetti ve bu düşüş piyasada hissedildi. Ethereum 2.600 dolar seviyesinin üzerinde anlamlı bir destek oluşturmaya çalışıyordu ancak sonunda desteğini kaybetti. Bu, 2.522 dolarlık destek seviyesini test etmeye yakın olan ancak tam olarak ulaşamayan 2.500 dolara keskin bir düşüşe neden oldu. Ancak bu düşüşün zararı şimdiden piyasadaki trader’lar tarafından hissedilmeye başlandı.

Kazayla birlikte, Ethereum’un uzun tasfiye işlemleri oldukça hızlı bir şekilde birikmişti. Geçen gün, yalnızca ETH’de 56 milyon dolardan fazla tasfiye oldu . Son 12 saat içindeki tasfiyeler, bu süre içinde halihazırda kaydedilen 30 milyon dolardan fazla tasfiye ile bu rakamın çoğunu oluşturuyor. Uzun tasfiyeler açıkçası bunun çoğunluğunu oluşturuyordu ama oraya atılan bazı şortlar da vardı.

Genel kripto piyasası da bu tasfiye trendini takip etti. Tek başına Bitcoin de geçtiğimiz gün 90 milyon dolara yakın tasfiye aldı. Ve toplamda, sadece bir günde 230 milyon dolardan fazla tasfiye oldu.

Beklendiği gibi, Ethereum altcoinler arasında tasfiyelere öncülük etti, ancak diğer altcoinlerde bazı kayda değer tasfiyeler oldu. Bir örnek, son 12 saat içinde 5,8 milyon dolarlık tasfiye gören LUNA’dır. Solana, 4.62 milyon dolarlık tasfiye ile yakından takip ediyor, Ripple ise 3.35 milyon dolar ile 5. sırada yer aldı.

Ethereum hala 50 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor, bu da dijital varlığa yönelik duyarlılığın hala çoğunlukla olumsuz olduğunu gösteriyor. Fiyatın toparlanmaya başlamasıyla birlikte, son bir saatte uzunlardan daha fazla şort tasfiye ediliyor. Bununla birlikte, piyasa göstergelerinin daha fazla düşüşe işaret etmesiyle birlikte, fiyat başka bir düşüşe geçerse tüccarlar daha uzun likidasyonlar görebilirler.

Kaynak: Bitcoinist

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?