Ethereum 2.0 Haftalık Mevduatlar Şimdiye Kadarki En Düşük Seviyeye Düştü

0

Ethereum 2.0 stake sözleşmesinin haftalık mevduatı, ETH’nin düşen fiyatı nedeniyle son zamanlarda düşüyor ve şu anda şimdiye kadarki en düşük değerde.

Ethereum 2.0 Sözleşmesi Artık Günde Sadece 122 32-ETH Yatırılıyor

Analitik firması Glassnode‘un bir raporuna göre , kripto fiyatının serbest düşüşte olması nedeniyle ETH 2.0 ortalama mevduatları son zamanlarda keskin bir şekilde düştü.

“ ETH 2.0 staking sözleşmesi ”, kullanıcıların Ethereum’larını kilitleyerek hisse kanıtı ağında doğrulayıcı olmak ve bunun için ödüller kazanabilecekleri akıllı bir sözleşmedir.

Ancak ağda stake yapabilmek için sözleşmeye minimum 32 ETH yatırılması gerekiyor. Bununla birlikte, miktardan daha azına sahip olan kullanıcıların başkalarıyla toplu olarak stake yapabilecekleri stake havuzları mevcuttur.

2020 ve 2021 boyunca, haftalık ortalama 32-ETH mevduatı genellikle günde 500 ila 1000 civarında kaldığından çoğu kişi sözleşmeyi kazançlı buldu. Ancak bu son zamanlarda değişti.

Aşağıdaki grafik, 2021 Ocak ayından bu yana Ethereum 2.0 stake sözleşmesindeki eğilimi göstermektedir.

Grafikte görebileceğiniz gibi, günlük Ethereum 2.0 mevduat sayısı (7 günlük ortalama) son haftalarda düşüyor.

Bu ayın 3’ündeki metriğin değeri, ETH 2.0 stake sözleşmesi tarihindeki en düşük olan sadece 122 idi.

Rapor, göstergedeki bu son yavaşlamanın, 2018’in tüm zamanların en yüksek seviyesinin bile altına düşen ETH fiyatının düşmesinden kaynaklandığını öne sürüyor.

İşte son zamanlarda ETH 2.0 yatırılan arzın ne kadarının kâr ettiğini gösteren bir grafik:

Kârdaki ETH 2.0 arzı, 2021’in başından beri düşüş eğilimi gösteriyor ve bugün toplam yatırılan arzın yalnızca %17’si kârda.

Şu anda kârda olan arzın çoğu, kripto fiyatının 1 bin dolardan az olduğu 2021’in başında veya daha önce yatırıldı.

Arzın %83’ünün su altında olması, muhtemelen Ethereum 2.0 sözleşme mevduatlarının son haftalarda neden çok düşük olduğunu açıklıyor.

ETH Fiyatı

Yazma sırasında, Ethereum’un fiyatı geçen hafta %4 artışla 1,1 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %32 değer kaybetti.

Aşağıda, son beş gündeki ETH fiyatındaki eğilimi gösteren bir grafik bulunmaktadır.

Kaynak: Bitcoinist

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?