Ether, LTC ve XRP’de Neler Oluyor? İşte Yeni Hedefler!

0

Bitcoin: BTC/USD

Günlükte oluşturduğu Yükselen Takoz formasyonunu kırıp altında mum kapanışı yaptı ve tekrar destek çizgisini pull back yaparak test etti. Kısa vadedeki yükselişini sürdürür ise oluşturduğu Çift Dip formasyonu hedefini alabilir. Geri çekilmelerde ise 2618 stratejisi ile tekrardan alım baskısı oluşturulabilir. Orta ve uzun vadede yeni dip seviyeler oluşturduğu için düşüş trendinde olmasına rağmen kısa vadede yükseliş trendinde. Orta vadedeki düşüş trendini devam ettirir ise önümüzdeki günlerde 8170 seviyelerinde Harmonik Butterfly Pattern oluşumunu tamamlayabilir.

  • Destek seviyeleri: 9265 ve 9100
  • Direnç seviyeleri: 9600 ve 9700

Ethereum: ETH/USD

4 saatlik zaman diliminde yükselen kanal içindeki hareketine devam eden grafiğimiz kanal içinde Bayrak Formasyon oluşumunu tamamladı yukarı yönlü kırıp üstünde mum kapanışı da yaptı. Bayrak formasyon, Yükselen Kanalın zirvesine kadar hedefli bir fiyat hareketi oluşturdu ancak kırılımın yaşandığı yerde Harmonik BAT Pattern oluşumu tamamlandı ve aynı seviyede güçlü bir direnç bölgesi de mevcut. Bu seviyelerden bir düzeltme hareketi gelebilir dikkatli olmakta yarar var. 4 saatlikteki yükselen kanal aşağı yönlü kırılıp altında mum kapanışı yapmadığı sürece yükseliş trendimiz devam eder.

  • Destek seviyeleri: 236 ve 230
  • Direnç seviyeleri: 250 ve 254

Litecoin: LTC/USD

Orta ve uzun vadede Dikdörtgen formasyonu içerisinde hareketini sürdüren grafiğimizde CYPHER formasyon oluşumu mevcut. Ara seviyede oluşturduğu Direnç bölgesinin kırılımı ile formasyon oluşumu tamamlanır ve satış baskısı gelebilir. Direnç bölgesi geçilemez ise tepki ile birlikte 43 seviyelerine kadar gerileme görebiliriz.

  • Destek seviyeleri: 43.50 ve 42
  • Direnç seviyeleri: 45 ve 47.60

Ripple: XRP/USD

4 saatlik zaman diliminde Alçalan Takoz formasyonu kırılmış ve üstünde mum kapanışı yapmış ancak CYPHER formasyon oluşumu tamamlanmış ve bir engulf mumu ile tepkisini almış. Formasyonun 1. hedefi alınır ise Takoz formasyonu tekrar Throw Back yaparak test edilmiş olacak. Bu seviyeden tepki alır ve yükselişini devam ettirir ise orta ve uzun vadede yükseliş trendi oluşturmuş olur.

  • Cypher formasyon hedefi: 0.19225. ve 1.18330
  • Destek seviyeleri: 0.19600 ve 0.18800
  • Direnç seviyeleri: 0.20485 ve 0.21000

Kaynak: Uzmancoin – Mert Bozkurt

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?