Dünyanın İlk NFT Otomatı New York’a Geldi

0

Wall Street’in hemen dışında kurulan NFT otomat, USD kredi ve banka kartlarını kabul eder.

Solana üzerine inşa edilmiş bir NFT pazar yeri ve galerisi olan Neon, kısa süre önce New York’ta Wall Street’in hemen yakınında bulunan dünyanın ilk NFT otomatını piyasaya sürdü.

Makine 7/24 çalışır ve kripto para birimi, kripto cüzdanı veya özel bilgi gerektirmeden NFT satın alımlarını kolaylaştırır. 

Nasıl Çalışır?

Big Apple’ın finans bölgesinde bulunan benzersiz otomat, USD kredi ve banka kartlarını kabul eder. Satın alındığında, seçilen NFT için daha sonra Neon platformunda kullanılabilecek benzersiz bir kod içeren bir kutu dağıttığı iddia ediliyor. 

Neon’un CMO’su ve kurucu ortağı Jordan Birnholtz resmi bir basın açıklamasında  , “Amacımız, dijital sanat eserlerini herkese satmalarına izin vererek sanatçıları ve yaratıcıları desteklemek ve koleksiyoncu olmak isteyen herkese yardım etmektir” dedi .

Birnholtz’a göre:

“NFT alım satımının bir gizem olması gerekmiyor ve katılmak için Ethereum tutmanız , akıllı bir sözleşme yazmanız, gaz maliyetlerini ödemeniz veya blok zincirleri arasında köprü oluşturmanız gerekmemeli.”

CMO, Neon’un kripto para birimini NFT katılımından ayırmayı gerektiren “mümkün olan en geniş kitleyi meşgul etmek” istediğini açıkladı.

NFT sanatçılarının yeni koleksiyonculara ulaşmasına izin vermek

Birnholtz “Amerikalıların sadece %2’sinin dijital cüzdanları varken, %80’inin kredi kartı veya banka kartı var” diyerek kripto meraklılarının ötesine geçen daha büyük bir NFT pazarı olduğunu ima etti.

Birnholtz’un işaret ettiği gibi, bu, müşteri tabanlarını önemli ölçüde genişleten NFT sanatçıları için pazar erişimi açısından 40 kat artış anlamına geliyor.

“Geleneksel anlamda somut olmadığı için çalışmaları genellikle hafife alınan yaratıcıları ve dijital sanatçıları güçlendirmek istiyoruz. Dijital sanat satmayı fiziksel sanat satmaktan bile daha basit hale getiriyoruz. İçerik oluşturucular mevcut içeriklerine veya yeni materyallere dayalı olarak NFT yapmak istiyorlarsa, onları Neon’da istiyoruz” dedi ve NFT sanatçılarına hitap etti.

Solana blok zinciri üzerine inşa edilen Neon, çevre dostu bir pazar yeri olmaktan gurur duymaktadır. 

Birnholtz, “Hızlı, yeşil ve küresel ölçekte talebi karşılayan bir blok zinciri benimsemek istedik” diye ekledi ve Solana Vakfı tarafından satın alınan ofsetler sayesinde Neon’un tüm işlemlerinin karbon nötr olduğuna dikkat çekti. 

Kaynak: Cryptoslate


Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?