Dijital Talih Kuşu Daha Yeni Başlıyor

0

Piyasadaki düşüş büyük hayallerinizi beklemeye aldıysa belki de başka bir gelir akışı bulmanızın zamanı gelmiştir.

Herkes bu büyük piyasada para kazanabilir. Ama ışığın rengi kırmızıya döndüğünde ve altcoin sezonu bittiğinde kendinize gerçek bir iş bulmanız gerekebilir. Kripto para ekonomisi bu konuda birçok iş fırsatı sunuyor. Size ise sadece doğru şekilde iş aramak kalıyor.

Dijital Talih Kuşu Daha Yeni Başlıyor

1848 yılında Sam Brannan adında bir adam San Francisco’da Market Street’te, bir şişe altın tozunu sallayarak beklenmedik bir zenginlik vaadinde bulundu. Brannan’ın bu çılgınlığı ortaya atmasıyla tüm kadınlar ve erkekler çantalarını toplayıp kendi servetlerini aramak için yola koyuldu. Ama Brannan kurnaz bir adamdı. Herkese altınla zenginlik vaadinde bulunmadan önce madenlerin kazılabileceği tüm araçları satın aldı ve düzenli gelir elde edebilmek için madenci adaylarına bu kazma kürekleri sattı.

Bu örneğe baktığımızda Brannan belki altın çıkarmak için ellerini kirletmedi ama kendisine altın yoluyla kazanç getirecek farklı bir yol buldu.

Sizde 100 Bitcoin alma fırsatını kaçırmış olabilirsiniz ama dijital çağın şimdiye kadarki en

büyük iş yaratma fırsatını henüz kaçırmadınız. Kripto eko sistemi o kadar hızlı büyüyor ki bu alanda büyük bir yetenek açığı oluştu. Ayrıca bu yeteneğe sahip olmanız için Blockchain geliştiricilerinden olmanız da gerekmiyor. Yönetici açığından, çevirmen açığına kadar birçok alanda açıklar var. Gelişmekte olan bu sektör, kürek sallayacak çok fazla insana ihtiyaç duyuyor. Ayrıca kripto para ile ödeme alabileceğiniz işlerin çoğunu kendi evinizden yapabilirsiniz.

İlk Basamağa Adım Atın

Kripto eko sisteminde iş bulabilmenin ilk adımı kendinize işe yarar bir profil oluşturmaktır. Sosyal medya biyografinizi güncel tutun, profil resminizin profesyonel olduğundan emin olun ve bu hesapları sadece Bitcoin retweeti için değil görüşlerinize değer katmak için kullandığınızı unutmayın. Bu kendinizi sosyal medyanın kölesi yapmanız anlamına tabii ki gelmiyor ama bu işin ciddiyet gerektirdiğini unutmamalısınız. Bu konuda kendinize bir Linkedin hesabı açmanız ve biyografinizi doğru anahtar kelimelerle oluşturmanız oldukça önemli.

Kripto eko sistemi o kadar hızlı ilerliyor ki işverenlerin tüm CV’leri detaylı incelemeye vakti olmuyor. Ama bu durum size her şeyi abartma yetkisi de vermiyor. Eğer başvurunuzda belirttiğiniz tüm becerilere sahip değilseniz bu mutlaka ortaya çıkar ve itibarınızı kaybedersiniz. Eğer kötü bir iş çıkarırsanız bir başka iş bulabilirsiniz. Ancak diğer taraftan eğer işinizi doğru yaparsanız sivrilmek için çok daha fazla fırsat bulursunuz.

Eğer portföyünüz herhangi bir kripto deneyiminden yoksunsa öncelikle kendinize bu alanda bir deneyim edinmelisiniz. Örneğin eğer yazı yazabiliyorsanız bilginizi göstermek için çeşitli kripto para ve Blockchain platformlarında yazmaya başlayabilirsiniz. Hatta eğer yeteneğinizi kanıtlayabilirseniz bu platformlardan para/kripto para kazanabilirsiniz. Yazı yazmak size göre değilse ve bilgisayar kodları sizin için yabancı dil gibiyse pazarlama her zaman vardır. Mesela bir ICO için topluluk yönetici olarak görev almak, sosyal medya hesaplarını yönetmek ya da ödül kampanyalarını izlemek nispeten daha kolay. Kripto para eko sisteminde en gözde işler bunlar olmasa da bu sonuçta bir başlangıç.

Eğer çok sıkı çalışırsanız, bolca okursanız, kendinizi kripto paralar Blockchain eko sistemi konusunda geliştirirseniz daha bir çok yetenek açığı olan bu yeni sektörde kısa sürede yer alabilirsiniz.

Kripto eko sisteminde bilgi ve çeşitli imkanlar sunan “Kripto Para Platformu” olarak bizden de yardım, destek ve fikir alabilirsiniz.

Kripto Para Platformu – İletişim


Kaynak: Bitcoin.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?