Bitcoin’in Sağladığı Kazanç Artarak Devam Ediyor!

0

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hem Mart hem de Eylül aylarında sert düşüşler yaşasa da bunun 2020 yılının en iyi performans gösteren varlığı olduğu su götürmez bir gerçek. Ne borsalar, ne altın ne de döviz yatırımı Bitcoin kadar karlı olmadı ve bu durum BTC yatırımcılarının %99’unu karlı pozisyona soktu.

Eldeki mevcut verilere göre dün yaşanan yükseliş sonrasında elinde BTC tutan yatırımcıların neredeyse %99’u karda. Bitcoin karlılık oranının %100’e ulaşması yani sirkülasyondaki bütün BTC’lerin alım fiyatının üzerine çıkması için ise 20.000 dolar seviyesinin aşılması gerekiyor.

Bitcoin Alanların Hepsi Kazançlı Çıktı

Koronavirüs salgını esnasında uzmanların beklediği gibi önemli bir yükseliş elde eden BTC, sınırlı arza sahip olmasının yanında dijital olması sebebiyle yatırımcıların dikkatini çekti ve fiziksel altın yatırımının önüne çıktı. İlk aylarda altcoin’ler ve özellikle DeFi projelerinin gölgesinde kalan BTC, yıl sonu geldiğinde ise bunu telafi etti.

Bitcoin sadece 10 yıl içerisinde %100.000.000 artış yakaladı ve tarihinde sadece %1,5 gün zarar edilecek gün bıraktı. LookIntoBitcoin tarafından yayınlanan grafiğe bakıldığında elinde BTC tutanlar için geçtiğimiz 3663 gün tamamen karlı oldu. 3718 günlük süreçte 3663 günün karlı olması BTC’nin %98,5’lik kar  oranına sahip olduğunu gösteriyor.

PayPal haberi ile önemli bir yükseliş elde eden Bitcoin fiyatı belki de 2020 yılında beklenen ana gelmiştir. 2017 yılında da CME haberi ile benzer bir yükseliş yakalayan Bitcoin, eğer 2020 yılının 20.000 dolar üzeri kapatırsa gerçek bir boğa sezonu başlayacak demektir.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?