Bitcoin önemli yükselişten sonra düzeltme dönemine mi girdi?

0

Bitcoin (BTC) fiyatı özellikle geçtiğimiz hafta önemli bir dönüm noktasından geçti ve yaklaşık olarak 1.000 dolar ve üzerinde bir artış yakaladı. Bitcoin fiyatı 10.000 dolar desteğinin altına gerileme riski ile karşı karşıyayken böyle bir yükseliş yakalayarak aslında piyasaya da önemli bir mesaj verdi.

11.700 dolar direncine kadar yükselmeyi başaran BTC, yaklaşık olarak 400 dolarlık bir düzeltme yaşasa da şu an hala 1 hafta öncesine kıyasla oldukça önemli ve avantajlı bir konumda. Tahminleri ile sektörde kendisine yer edinen bir kripto para analisti ise Tom Demark Sequential indikatörünün düşüş gösterdiğini ifade etti.

Bitcoin 1.000 Dolarlık Düşüş Yaşayacak

Analist, yakında BTC fiyatının çok sert düşeceğini ve 1.000 dolarlık yükselişin bir anda silineceğini düşünüyor. Analiste göre buna ek olarak dört saatlik grafikteki RSI ve MACD arasındaki fiyat hareketleri de yakında düşüş yaşanacağına işaret ediyor.

Kripto para analistlerinin Bitcoin tahminleri yükselişe işaret etse de bütün teknik indikatörler kısa vadede bu düzeltmenin bir de düşüşünün yaşanacağını göstermekte. BTC‘nin düşüş yaşaması ise geçici bir süreliğine bütün piyasanın dibi görmesi anlamına geliyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?