Bitcoin Fiyatı: BTC Ayı Piyasasının Son Aşamalarına Ulaştı mı?

0

Şu anda, Bitcoin ( BTC ) şimdiye kadarki en zorlu ayı piyasalarından birinden geçiyor. Bu yazı yazılırken, Bitcoin fiyatları 20.000 dolarlık önemli psikolojik eşiğin altına düştü. 78.60 Fib geri çekilme seviyesi ile fiyatın şu an bulunduğu yer arasında çok fazla ileri geri hareket var.

Bu, satıcıların ve alıcıların şiddetli bir çekişme içinde olduklarını ve gün içi zaman diliminde geniş bir fiyat dalgalanmasıyla sonuçlandığını gösteriyor. Ancak bir pazar araştırmacısı, Bitcoin ayı piyasasının sonuna yaklaştığını tahmin ediyor. Belki Bitcoin kendini bu karmaşadan kurtarabilir?

Ayı Piyasası BTC Esnekliğini Test Ediyor

Cryptoquant‘tan Bitcoin‘in mevcut ayı piyasası durumunu detaylandıran bir araştırma henüz yayınlandı. Son araştırmalar, Bitcoin sahiplerindeki artışın ayı piyasasının sonunu işaret edebileceğini gösteriyor.

Piyasada satılan madeni paraların ortalama yaşını belirlemek için kullanılabilecek “döviz girişi – harcanan çıktı yaş bantları” adlı bir istatistik var.

Kaynak: CryptoQuant

Sunulan verilere göre, piyasadaki çoğu madeni para şimdi altı ila 18 ay önce satın alındı. Bitcoin‘in fiyatı bu zaman diliminde 30.000 ila 60.000 dolar arasında zirve yaptı.

Raporun yazarı olan Edris “Kapitülasyonları analiz etmek için en değerli değişkenlerden biri Exchange Inflow SOAB’dir. Grafiğe bakıldığında, altı ila 18 ay önce basılan madeni paraların son zamanlarda aktif olarak satıldığı görülüyor” dedi .

Bu paraların Nisan 2021 ile Nisan 2022 arasında 30.000 dolardan fazla satın alındığını iddia etti. Bu sinyal, 2021 boğa piyasası sırasında ve 30 bin dolar eşiğinin üzerinde piyasaya giren birçok yatırımcının teslim olduğunu ve neredeyse yarı kayıpla çıktığını gösteriyor.

Grafiğe göre, uzun vadeli Bitcoin sahipleri bile hisselerini yaklaşık yüzde 50 kayıpla tasfiye etti. Edris, piyasanın dibe vurduğu ve toparlandığı zaman bu tür bir zihniyetin görülebileceğine dikkat çekti.

Bitcoin Dibe Vurdu mu?

Willy Woo’nun yakın tarihli bir Twitter gönderisi, dibe henüz ulaşılmadığını bir kez daha gösterdi. Bu, Bitcoin ve daha geniş finansal piyasanın ABD Federal Rezervi tarafından TÜFE verilerinin açıklanmasının ardından %12,8 düşmesinden bir gün sonra, 14 Eylül’de de yaptığı bir tweet’e benziyor.

Woo, bu tweet’te, piyasadaki tüm BTC’nin sadece yüzde 52’sinin dibe vurduğunu, ancak önceki en düşük seviyelerin yüzde 60’a ulaştığını belirtti. Kripto dibe ulaşmış veya ulaşmamış olabilir, ancak yatırımcılar ve tüccarlar şu anda kısa vadeli bir yükselişe karşı temkinli.

Kaynak : Bitcoinist

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?