Bitcoin $9.000’a Koşuyor: Boğa Sezonu Geliyor Mu?

0

Bitcoin son 24 saat içerisinde %6 artış yaşayarak 8800 dolar seviyesine ulaştı. Önemli kripto para borsalarında işlem hacimleri oldukça güçlü ve geçtiğimiz aydan bu yana ilk defa 26 milyar dolara yükseldi.

Geçtiğimiz 21 Mart tarihinde Bitcoin 9200$ seviyelerinde destek aramış fakat artış ivmesini sürdürmeyi başaramamıştı. Ardından 8200 dolar seviyelerine düşüş yaşayan Bitcoin 2 hafta içerisinde 6500 doların altına derin bir dalış gerçekleştirmişti.

2017 yılının Kasım ayında uzmanlar ve yatırımcılar 10.000 dolar bölgesini Bitcoin’in yıl sonu hedefi olarak tanımlamış olsalar da 10.000 dolardan sonra hızla 14.000 dolara yükselen Bitcoin yıl sonuyla birlikte 20.000 seviyelerine yaklaşmıştı.

Bitcoin fiyatında yaşanan Şubat ayındaki düzeltmeden sonra piyasalarda hiçbir istikrar belirtisi yoktu. Birçok altcoinin fiyatı da Bitcoin’in kısa vadeli hareketlerini takip etti ve Asya’daki önemli borsaların hacimlerinde ciddi düşüşler yaşandı.

Kripto para birimlerinin genel olarak tekrar benimsenmeye başlanmasıyla birlikte Bitcoin’in kısa ve orta vadede yukarı yönlü bir ivme yakalayacağı tahmin ediliyor.

2017 yılının son çeyreğinde piyasalara giriş yapan kripto paralar hakkında bilgi sahibi olmayan yatırımcıların çoğu yeni yılla birlikte gelen ayı piyasasında kaybetme korkusuna (fear of the missing out) kapılmasına rağmen kripto para farkındalığı da büyük ölçüde artış gösterdi. İnsanların kripto para birimi eko sistemini anlamaya çalışmasının bir sonucu olarak Smart Valor CEO’su Olga Feldmeir önümüzdeki iki yıl içerisinde Bitcoin’in fiyatının 100.000 dolara ulaşacağını iddia etti.

Bitcoin’in tekrar 2017 yılının sonlarındaki seviyelerine döneceğini düşünüyorum. Ayrıca tahminlerime göre önümüzdeki iki yıl içerisinde Bitcoin $100.000 seviyelerini görecektir.

Haftayı Bitcoin’e karşı %30, dolara karşı %40 artış yakalayarak kapatan Storm ve bir kaç alternatif kripto para biriminin performansına bakacak olursak bu altcoin sezonunun yaklaştığının bir işareti olabilir.

2018’in ilk aylarından bu yana devam eden ayı sezonu sonrası yatırımcıların kripto para birimlerine olan güveni oldukça artmış durumda öyle ki yatırımcılar artık daha fazla yatırım yatırım yapmaya istekli. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ise bazı altcoinlerin böylesine değerlenmesinin haklı bir yanı olmadığını belirtti. Buterin;

” 5 kuruş etmeyecek birçok proje var bunlar yatırımcıların gazıyla yükseliyor” dedi.


Kaynak: CCN.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?