Analistler İkiye Bölündü: Altcoin Sezonu Başlayacak Mı?

0

Analistler bir altcoin sezonun başlayıp başlamayacağı konusunda ciddi bir şekilde ikiye bölünmüş durumdalar.

Analistlerin Görüşleri

Tanınmış analistlerden Benjamin Blunts daha önce yaptığı açıklamalarda, Bitcoin fiyatındaki düşüşlerin bir altcoin sezonunun başlayacağının işareti olduğunu ifade etmişti. Elliot Waveanalizini kullandığını dile getiren analist, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti çizelgesinin düşüş eğiliminde olduğunu ve daha düşük seviyelerin beklendiğini ifade etmişti.

Bunun yanında piyasanın ünlü Bitcoin boğalarından Tuur Demeester, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti konusunda daha farklı düşünüyor. Adamant Capital’in ortağı olan Deemester’a göre kripto birimleri, bireysel yatırımcıların piyasaya yeniden dönmesiyle toparlanacak. Analiste göre 2017 yılındaki rallide de bu şekilde bir toparlanma yaşandı. Demeester, ilk ve popüler yatırımcıların “ucuz altcoin” almak için henüz piyasaya akın etmediğini dile getiriyor.

Sezon Başlayacak Mı?

Dharma gibi bir kaç projenin danışmanlığını yapan Joe McCann Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin dışında bir kripto para almanın anlamsız” olduğunu ve altcoin’lerin piyasa döngüsünde eninde sonunda “değersiz” olacağını ifade etti. McCann ilk olarak, her ne kadar Ripple ve Ethereum gibi piyasa değeri büyük olan altcoin’ler olsa da Bitcoin piyasa hakimiyetinin gücünün en başından beri küçümsendiğini ifade etti. Analist, Bitcoin hakimiyetinin %63’ü geçmesiyle altcoin’lerin adeta ezildiğini dile getirdi. McCann’ın açıklamalarından Bitcoin’in diğer altcoin’lere göre daha büyük fiyat artışları beklediği anlaşılıyor…

Bununla beraber McCann’a göre kurumsal yapılar kripto para ekosistemine girmeye başladığında yalnızca Bitcoin’e yatırım yapacaklar.

Öte yandan daha önce bu haberimizde paylaştığımız gibi Blockchain odaklı varlık yönetim firması Arca’da yatırım sorumlusu olan Jeff Dorman, altcoin sezonun bir daha 2017 yılında olduğu gibi güçlü bir şekilde tekrarlanma olasılığının çok düşük olduğunu dile getirmişti…

Kaynak: Ethereumworldnews

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?