Tron DApp Blockchain Uygulamalarında Zirveyi Zorluyor!

0

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta ortaya çıkan Bitfinex – Tether fiyaskosu sonrası toplu bir düşüşe geçti. Bitcoin‘in (BTC) piyasa egemenliği ve bunun altcoin’lere olan domino etkisi nedeniyle, Tron (TRX) da diğer tokenler ile beraber değer kaybını önlemekte sıkıntılar yaşadı ve hala da yaşamaya devam ediyor.

Tron Yükselişi Sürdürüyor

Ancak fiyat yönünden yaşanan bütün bu olumsuzluklara rağmen, Tron Foundation özellikle blockchain tabanlı merkeziyetsiz uygulamalar konusunda ilerlemeyi sürdürdüğünü bir kere daha kanıtladı. Foundation tarafından yapılan girişimler sonucunda geçtiğimiz hafta Tron tabanlı DApp‘lerin kullanıcı sayısı günlük olarak 50.000’i geride bıraktı. Platformdaki akıllı kontratlar da kısa süreliğine 779’a çıkarken, 24 saatlik işlem sayısında da geçtiğimiz haftaya kıyasla %10 artış gözlemlendi. Tron geçtiğimiz günlerde de ünlü futbol kulübü Liverpool ile anılmış ancak Liverpool olayı yalanlamıştı.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="tr"><p lang="en" dir="ltr"><a href="https://twitter.com/hashtag/TRON?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#TRON</a> is dominating the blockchain DApp space with 7 out of the Top 10 most used DApps among ALL blockchains <a href="https://twitter.com/DappRadar?ref_src=twsrc%5Etfw">@DappRadar</a><a href="https://twitter.com/hashtag/TRX?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#TRX</a> also has 4 out the Top 6 DApps in terms of 24H USD volume<br>&<a href="https://twitter.com/search?q=%24TRX&src=ctag&ref_src=twsrc%5Etfw">$TRX</a> holds 3 out of the Top 5 DApps on 24H transactions<br><br>TRON is emerging as the King of DApps <a href="https://t.co/n1DmXMbnqA">pic.twitter.com/n1DmXMbnqA</a></p>— Misha Lederman (@mishalederman) <a href="https://twitter.com/mishalederman/status/1122259211470147589?ref_src=twsrc%5Etfw">27 Nisan 2019</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

TRX 2019 yılı başlarında yaptığı atak ile toplam piyasa değerine göre en büyük top 10 kripto para birimi arasına girmeyi başarsa da, daha sonra Cardano (ADA) tarafından on birinci sıraya geri gönderilmenin önüne geçemedi. Basın saatine göre TRX’in birim fiyatı 0.0023 dolar iken, toplam piyasa değeri 1.576.284.585 dolar olarak görüntülenmekte.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?